WordPress 3.2.2 – „Continue reading“ a jiné překlady

S nelibostí jsem při aktualizaci zjistil, že některé části šablony WordPressu nejsou zcela přeložené do češtiny. Vydal jsem se proto zjišťovat, co by mi nejvíce pomohlo…Na fórech je spousta rad, některé fungují částečně, některé vůbec. Také najdete odkazy na různé pluginy, které by problém měly vyřešit. No ten můj tedy nevyřešily. Nezbylo, než se ponořit do hlubin zdrojového kódu.

Intuitivní administrace WP má naštěstí přímo pro toto i nástroj, takže jej můžete pohodlně využít. Zde ale doporučuji obzvláště méně znalým uživatelům před jakýmkoliv zásahem zálohovat celý web, stačí omylem umazat uvozovku a můžete vše zbořit jako domeček z karet.

Osobně jsem hledal „Continue reading“, „Posted“, „Posted on“ a „by“ a to v šabloně Twenty ten. Tyto výrazy zde najdete ve dvou souborech – loop.php a functions.php – pro ilustraci ukazuji níže již upravné „Posted on“ (upravil jsem na „Vloženo“) a „by“ (upravil jsem jen na čárku, čeština v tomto smyslu zná jen krkolomný předklad „kým“ a ten se mi nelíbil, zvolil jsem raději obyčejnou čárku). Analogicky potom v souboru loop.php upravíte i „Continue reading“ na jiný libovolný text.

Zde najdete požadovaný řádek, který například takto upravíte.

This entry was posted in WordPress mýma očima and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to WordPress 3.2.2 – „Continue reading“ a jiné překlady

  1. Separatista says:

    Zdravím, jde o chybu WordPressu, který při aktualizaci šablony smaže českou verzi šablony. Stáhněte si aktuální českou verzi šablony Twenty Ten na našem webu. Zminovaná úprava zdrojových kódů není příliš vhodným řešením, při další aktualizaci všechny provedené změny zmizí…

    • Dobrý den, máte pravdu, na druhou stranu při aktualizaci může dojít i k opravě češtiny… Nicméně správný postřeh, za který děkuji, ponechávám i odkaz s podotknutím, že jsem zatím z časových důvodů nezkoušel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *