Jak si (ne)vydělat na internetu

Jako mnoho z Vás mne zaujalo, jak si lze na internetu klikáním vydělat peníze. Jak to dopadlo? Čtěte dále, ale moc optimismu Vám neslibuji, příspěvek je zaměřen na kritiku!

Upozornění na začátek

Veškeré informace na těchto stránkách uvedené pramení z mých osobních zkušeností, které mohou být ovivněny mým subjektivním náhledem či mojí nešikovností, neznalostí, nebo jinými ze spousty mých nedostatků.

Nechci nikomu odrazovat klienty, chci se jen podělit o své zkušenosti.

V případě jakýchkoliv pochybností mi neváhejte napsat e-mail či komentář, trefné připomínky zveřejním.

adsense.google.com

Google adsense je velmi zajímavý reklamní program vytvořený v dílně samotného Google. Jedná se o zobrazování reklamy na Vašem webu. Platí Vám potom za zobrazování a hlavně prokliky na reklamy na Vašich stránkách. Ty mohou být umístěny v různých formátech, nebo přímo v textu u klíčového slova. Také nabízejí provize za instalaci některých programů, např. FireFox s vyhledávací lištou google.
Hned na začátek je nutná registrace, která nepatří mezi ty nejjednodušší. Po ověření e-mailu je třeba vyčkat celkem dlouhou dobu (já jsem čekal asi 10 dní), než Vám účet aktivují. Dále je vhodné ověřit bankovní účet, což je provedeno malou platbou náhodné sumy cca do 10ti korun, jejíž přesnou částku potom vepíšete do aktivačního pole a pokud souhlasí, tak je možné provádět výplatu za Vaše služby.
Administrační menu je vcelku přehledné a konfigurace reklamy dává spoustu možností co se týče barev i velikostí reklamních ploch, je též možné zvolit pouze textovou reklamu. Systém nabízí podrobné statistiky, ale i návody na optimalizaci reklamních ploch, jejich vhodné umístění a veškeré podrobné rady a návody, jak docílit co možná nejlepšího efektu prokliku. Také nabízejí propagaci samotného Google adsense a podobného programu Google pro vyhledávání, na kterém mužete také nějaký ten dolar vydělat.
Zpočátku jsem měl na účtu delší dobu nulu, ale s časem se prokliky a zobrazení dostavují.
Pokud bych měl systém zhodnotit, jeví se mi jako velice vydařený, cena za reklamu je výborná, reklamní plocha sice větší, ale platbě rozhodně odpovídající. Nabízejí i možnosti, jak vydělat na vedlejších produktech a mají velice dobře a v češtině vypracovanou nápovědu, popisy a rozsáhlé statistiky. Nevýhodou tedy zustává pouze náročnější registrace a ověřování účtu, za výsledný efekt to však stojí. U menších projektů se zřejmě dostanete na platbu, kterou dáte za provoz stránek, u větších má smysl i na menší přivýdělek.

aukro.cz

Asi největší aukčí web v České Republice, těšící se v poslední době nebývalé popularitě. Na tento web bych chtěl zároveň upozornit nejen pro jeho t.č. bezkonkurenčně nejvýhodnější podmínky pro reklamu, ale i pro jeho funkčnost, kterou jsem sám ověřil. Opět je potřeba mít vlastní web, na kterém chcete stránky aukra propagovat.

Jak to funguje
Cituji: „Partnerský Program umožňuje každému propagovat Aukro pomocí bannerů umístěných na jeho WWW stránkách. Pokaždé, když někdo klikne na banner, dostanete od Aukra 0,70 Kč (hodnota se může s časem měnit, poznámka autora). Pokud se navíc tento uživatel zaregistruje a plně aktivuje svůj účet, dostanete od Aukra za každého takového uživatele 150 Kč (dtto.).“ Pro srovnání se zámořím to je 0,038$ za kliknutí a 8,3$ za registrovaného člena! Zde teprve mohu říci, že se jedná o systém, kterým se dá přinejmenším uhradit náklady spojené s provozem stránek.
Co je vastně aukro?
Vy to ještě nevíte? Je to systém, kde mohou uživatelé nakupovat a prodávat různé věci, pro představu se jedná o tisíce inzerátů za den! Na svém účtu hned od začátku naleznete základní kapitál, za který můžete vystavovat své inzeráty a hradit poplatky za zprostředkování obchodu. Sám jsem nedávno dělal pořádek a řekl jsem si, že to zkusím. A ono ejhle, věc, kterou jsem nepotřeboval jsem poměrně bezproblémově prodal! Nevydělal jsem milion, ale než aby skončila v koši, měl jsem aspoň na kredit do telefonu. Opravdu se jedná o funkční a propracovaný systém aukcí, který stojí za to minimálně shlédnout.
Jak je to s platbou?
Při dosažení kreditu 100kč si můžete požádat o převod do kreditů aukra na zvýrazňování inzerátů, úhradu poplatků za zprostředkování obchodu atp. a to se 30% bonusem, při překročení hranice 800kč máte potom při vystavení faktury možnost peníze získat přímo – zde samozřejmě bez bonusu. Potíže s vyplácením jsem dosud nezaregistroval.
Kde je tedy háček?
V podstatě je jen jeden, pokud chcete peníze cash, musíte vystavit fakturu. Zaslechl jsem něco o dohodě o díle, ale neviděl jsem takovou na vlastní oči, pokud budete mít nějaké validní informace, prosím dejte mi vědět. Nicméně kredity se dají v aukru využít, takže není co ztratit. Registrace se provede tak, že po odeslání registračního formuláře je Vám klasickou poštou doručen dopis s aktivačním heslem.
Závěr
Pokud máte vlastní stránky, tuto verzi opravdu doporučuji, podle mě je to jedna z mála reálných možností, jak za reklamu vydělat přinejmenším na provoz stránek. I když nemáte možnost vystavit fakturu, kredity se hodí a dají se využít ke zvýraznění nabídky na aukru. Platba za reklamu je zde suverénně nejlepší.

Pokud Vás článek zaujal a o službu máte zájem, klikněte na odkaz s mým referalem. Doporučení k návštěvě stránek však dávám i bez ohledu na „zisk“, pokud se Vám myšlenka na odkaz s referalem příčí, vepište do adresového řádku prohlížeče www.aukro.cz.

Reklamní lišty

Jako je například cashfiesta.com nebo spedia.com – jsou programy, které Vám na obrazovce ukazují bannery, když jste aktivní, pohybujete myší a klikáte, tak se přičítají body ,za které máte dostat peníze. Zní to jednoduše, že?
Má to ale háček…
Tak kolik za svoje bodíky dostanu, někde psali že 1,666$ – to už bych měl celkem pěkný začátek… Ale počkat, takovou odměnu dostanu jen v případě, že budu mít zlatý účet. Co k tomu budu potřebovat? Regostrovat se do kasín a prosázet tam minimální částku, kterou vložím ze své vlastní platební karty… Na toto pozor. Nedoporučuji vstupovat do žádného kasína, když už tak do kamenného, když už internetového, tak českého. A když už vstoupit, tak hned odejít, ale to je jiná kapitola. Existuje obava zneužití karty, neřekl bych, že zrovna nereálná. Nicméně tudy naše cesta nevede.
Tak kolik mám za svoje body?
Cože? 0,01$ za hodinu brouzdání? Ano, pokud se nedostanete na zlaté účty a podobně, tak si opravdu nevyděláte „ani na slanou vodu“. Podmínky ke získání zlatých účtů bývají tvrdé, chce to opravdu spoustu času se jimi prokličkovat tak, abyste se dostali na úroveň, kde už to za něco stojí.
A posílají peníze do všech zemí?
Na webech udávají, že ano, ale někdy mají výpadky a neposílají, prostě – spolehnout se na to nedá. Faktem však je, že občas se na internetu objeví fotka šeku, který údajně došel až do ČR. Podívejte se na data vystavení šeků, obvykle to bývají staré šeky, výjimky však potvrzují pravidla.
Referralové
Jsou ti, které jste nějakým zpusobem pro klikání získali. At již odkazem na stránkách nebo ve fóru s Vaším refferal číslem, nebo slovně, kde potom tento Váš refferal zadá Vaše identifikační číslo při registraci. Za každého takového jedince máte jisté výhody, u každé společnosti jiné – někde za jeho klikání získáváte podíl ze zisku, někde jednorázovou sumu. Není škodlivé být „pod někým“, k dokonalosti tento systém dovádějí lidé, kteří za to dokonce nabízejí podíl z toho, co za své refferaly získají – tzv. reffback.
A co ti refferalové?
Ano, i zde se uplatňují, někde tvoří část příjmů, někde se body připisují podle toho, kolik refferalové sami vydělají.
Pozoruhodnosti
Společnosti udávají docela malý poměr počtu uživatelů a vyplacených částek.
Závěr
Ani toto není ideální, je velice složité se dostat na vyšší úrovně, není zaručena platba, některé společnosti Vás omezují ve výběru prohlížeče. Počáteční výdělek 17 haléřů za hodinu…

Klikání na reklamní odkazy

V dnešní době klasika. Velice jednoduše se zaregistrujete do systému, který Vám pod záložkou „view ads“, „surf ads“ nebo podobně jako na stříbrném podnosu naservíruje odkazy, na které stačí pouze kliknout a počkat určitou dobu. A je to! Peníze jsou skoro doma! Ale té radosti, když se Vám povede odklikat prvních pár desítek odkazů…
Studená sprcha č. I
Další dny už to není tak valné, odkazů je méně a penízky se kutálejí nějak pomalu… S takovou se plány nenaplní a vydělám si nejdřív tak za rok tvrdé dřiny. Opravdu, frekvence odkazů je s postupem času pomalejší a pomalejší, i když uznávám, že ne všude. Spoustu lidí to v určité části postupu prostě přestane bavit. Spočítají si, kolik času by museli u klikání strávit a jednoduše se na to vykašlou.
Studená sprcha č. II
Kolik že musím mít naspořeno, abych si mohl zlaťáčky vybrat? Cože tolik? No tak to mi snad vyjde do Vánoc… příštích… Počítejte se mnou, štědrá společnost Vám dá 0,01 dolaru za klik, 5 odkazů denně. To je 0,05 (někde i více, o to vyšší je však minimální částka, při které si peníze mužete vybrat) dolaru za den, to je asi 2 a půl dolaru za měsíc. Dolar je dnes cca 18 korun, měsíční výdělek je tedy asi 45 korun! A to jsem počítal s možností, kdy se odkazy objevují každý den se stejnou frekvencí. Avšak i kdyby – 45 korun za pouhých 5 minut denně po dobu 30ti dní = 150 minut! Když přidám, tak 20 korun za hodinu… Některé společnosti platí již od 0,05USD, ale nemívají dlouhého trvání na trhu.
Studená sprcha č. III
Peníze jsem si poctivě vyklikal – že to ale byla fuška a z těch 10ti společností, se kterými jsem začínal, jsem se ke konci dostal u poloviny – ale čekám čekám a peníze nikde… Čím to? Jednoduché – některé společnosti pozapomenou uveřejnit detail, že do Evropy peníze neposílají (i když většina již posílá přes PayPal), jiné se ani nezdržují zbytečností, že by někomu měli něco zaplatit. Některé prostě zkrachují, některé přestanou reklamy zveřejnovat, nebo dají jednu za den.
Referralové
Samozřejmě se uplatňují i zde, princip jsem popsal výše.
Podivuhodnosti
Zaujalo mne, že spousta odkazů těchto společností vede na další stránky podobných firem, některé dokonce nápadně připomínají své „rodiče“. Tak se pomalu uzavírá kruh, ve kterém je 10 těchto společností na jednu opravdovou reklamu… K dokonalosti se přibližují firmy, u kterých si dokonce můžete koupit refferaly. Navíc jsem již viděl i celý projekt takového systému na prodej za necelé 3 dolary, takže založit takové stránky je nyní opravdu banální, může jej využít i amatér a některé stránky podle toho také vypadají.
Závěr
Jediný způsob, jak získat alespoň solidní odměnu z klikání je totiž to, že seženete spoustu lidí, kteří se registrují s Vaším refferal kódem. Pokud si chcete zlepšit rozpočet klikáním rozpočet sami, ušetřím Vám čas i peníze – zapomeňte na to. Zkoušel jsem asi 40!! takových společností, na vrcholu jsem klikal asi 2 hodiny denně a pokud bych takto pokračoval měsíc, vydělal bych si tak 20USD (360kč). Podle mého názoru to je málo peněz za moc času, ale pokud chcete, můžete zkusit některé ověřené servery, uvádím již jen 2, které jsou aktivní dlouho a obvykle mají dobré platební schopnosti. Chybou by podle mě bylo se do klikaček zamotat a odklikávat hodiny denně. Běžte radši ven, nekažte si oči a klikání přenechte lidem, co za den seženou 50 lidí pod sebe (i tací jsou). Odkazy přidávám bez refferalu, protože mi to za to již vážně nestojí.

bux.to – Asi největší projekt, platba od 10USD, platí 0,01 za odkaz na 30 sekund, mívají asi 20 odkazu denně. Mě dluží platbu již 3 roky.
clix4coins.com – Bonus 3$ při vstupu, až 0,03 za odkaz, kterých je však méně, asi na 1 minutu. Platba od 20USD

lista.cz

Velice známý systém pro provozovatele internetových stránek, nabízející výměnnou reklamu, nebo platbu 150kč za milion kreditů, které získáte přibližně za 112.000 zobrazení reklamní lišty. Na liště se totiž zobrazuje hned několik odkazů, jejich počet si můžete nastavit v administraci. Za každé zobrazní jednoho odkazu je 0,9 kreditu, tj. při 10 reklamách na liště dostanete 9 kreditů za zobrazení stránky. Dále jsou zde ještě PPC kredity, které získáváte za to, že někdo na reklamu klikne, ale toto je možné jen na odkazech, u kterých si jejich majitel tuto možnost zaplatí. Sice z toho žádné miliony nekoukají, ale aspoň něco, dalo by se říct.
Reklama vypadá jako proužek s odkazy v horní části stránky, pokud nemáte blokování reklamy, můžete Lištu vidět i na stránkách evtipy.cz, kde je instalována z propagačních důvodů. Skoro nezavazí, je relativně nenápadná pro běžné uživatele, asi nejdiskrétnější ze všech podobných systémů, které jsem dosud viděl. Navíc se při jeho tvorbě dají barvy nakonfigurovat tak, aby lišta ladila k barvám Vašich stránek, což je bezesporu výhoda. Administrační menu je propracované, máte spoustu možností ke spouštění vlastních kampaní i k pozorování statistik prokliků a zobrazení na Vašich stránkách. Každou kampaň zřejmě ručně schvaluje administrátor, což chválím. Můžete si samozřejmě nastavit adresy, na kterých se reklama na Vašich stránkách zobrazovat nesmí. Samozřejmě zde nabízejí i prodej kreditů – 1 milion kreditů za přibližně 400kč.
Tak jak je to s tím výdělkem? Není to sice žádná sláva, ale lepší, než nic, dalo by se říci. Je tu ale, jako všude, pár zádrhelů. Prvním z nich je mít tzv. zlatý účet, který můžete získat při návštěvnosti stránek „pouhých“ několik set návštěvníků denně. Druhým je potom dostatek prostředků na účtu Lišty, což zjistíte v administračním menu, obvykle tam něco málo bývá, ale moc to nebývá.
Provozovatelé na svých stránkách také nabízejí provizi za klienty, které pro ně získáte – rozumnějte ty, kteří si od Lišty kredity koupí. Musíte však mít možnost vystavovat faktury.
Nyní bych chtěl velice poděkovat administrátorovi Lišty, že mi poskytl k psaní recenze spoustu informací, ke kterým bych se jinak nedostal. Jeho jednání bylo na úrovni a vstřícné. Sice mi nedovolil nahlédnout do možností Zlatého účtu, ale to snad není tak moc na závadu recenze.
Projekt hodnotím jako vydařený, má smysl pro výměnnou reklamu, ale podle mého názoru na výdělek na internetu v měřítcích průměrných webů není vhodný – nezískáte možnosti zlatých účtů. Velké weby zase mívají lukrativnější nabídky a možnosti, nicméně lišta je opravdu diskrétní a zase tak moc nezavazí. Pokud o systému uvažujete, níže naleznete odkaz, přes jehož registraci získáte jako vstupní bonus 7500 kreditů namísto obvyklých 5000.

Lišta.cz: Registrací přes teno reklamní banner získáte 7.500 kreditů.

Psychotesty, horoskopy…

Docela nová záležitost, rozmachující se i v naší krásné České republice, což sice dává podezření na lepší platební podmínky, je však třeba mít nějaké své webové stránky nebo jinou formu prezentace odkazů, na které musí lidé kliknout, aby se k testu, horoskopu, nebo jiné službě dostali.
Moneybox.com
Systém nabízející provizi za SMSky, které lidé odešlou při přechodu z Vašich stránek na jejich, když se chtějí dovědět svůj horoskop, psychoprofil nebo IQ. No jakoby na inetrnetu nebyla tuna IQ testů zdarma.
Můj podíl
Asi 16 hezkých korun českých za SMSku, která normálně stojí 79,- kč u IQ testu, u tzv. Prasátka, což je v podstatě něco na způsob dárcovských SMS pro Váš web je to 3-5kč (podle operátora) za SMSku v hodnotě 20kč.
Referal program
Pokud se někdo zaregistruje pod Vás a na jeho web přijde návštěvník, který klikne na nějaký ten IQ test a odešle SMS, tak dostanete 40-80 haléřů! Tuto cenu považuji za výsměch, snad se brzy ukáže, že princip marketingu zde nabádá k co největšímu rozšíření = motivaci provádět reference a cena se zvedne.
Závěr
Tento systém je z výše uvedených nejhumánnější, i když bych měl výhrady k podílu na zisku z SMSek. Asi nejvíce mu fandím, protože je časký a je založen na platbě klienta, který něco požaduje (změřit IQ, horoskop) a odměňováno tudíž principem podílu na reálném zisku vytvořeném touto společností. Ideální je mít na to své vlastní stránky, podle návštěvnosti si pak můžete udělat obrázek o tom, jaké máte šance na to, že se od Vás někdo dostane přes IQ test až k odeslání SMS. Referal program snad společnost vylepší.

This entry was posted in Nezařazené and tagged , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *